VMS: Infrabel sensibiliseert VMS’ers rond spoorlopen

Infrabel stelde in onze school haar nieuwste sensibiliseringsfilm rond spoorlopen voor. 300 leerlingen kregen eerst een veiligheidsles en werden dan ondergedompeld in een virtuele wereld waar ze in de huid kropen van een jonge spoorloper.

De leerlingen van het vierde, vijfde en zesde jaar volgden een workshop over veiligheid aan spooroverwegen en de gevaren van spoorlopen. Nadien mochten ze met een Virtual Reality-bril en een hoofdtelefoon plaatsnemen op The Floor. Hier konden ze aan de hand van een film, een trillende vloer en het geluid van een aanstormende trein een zeer realistisch beeld krijgen van de gevaren van spoorlopen. Leerkracht Filip Tanghe: “Op de Dag van de Verkeersveiligheid heb ik voor het eerst The Floor gezien en ik ben met Infrabel in contact gekomen om hen naar de VMS te halen. Als school proberen wij onze leerlingen voortdurend alert te houden als het op verkeersveiligheid aankomt. We hebben niet enkel aandacht voor spoorlopen maar zetten ook in op voortdurende fietscontrole in de donkere wintermaanden en op de dodehoekproblematiek. Onze zesdejaars tonen we de gevaren van alcohol in het verkeer door ze dronkemansbrillen op te zetten en ze ervaren in de tuimelwagen van de politie hoe het voelt om over kop te gaan.”