Rode Neuzen Dag in Onze Jeugd

Op 30 november was het Rode Neuzen Dag, een initiatief dat Onze Jeugd nauw aan het hart ligt. Dit jaar ging de aandacht naar jongeren, leerkrachten en het mentaal welzijn op school. Vlaamse leerkrachten zelf zijn vragende partij om dit probleem aan te pakken: bijna de helft vindt dat er meer tijd moet zijn voor de mentale gezondheid van leerlingen.

’s Morgens deelden leerkrachten en directie badges uit met de Rode Neuzen aan de schoolpoort. De jongeren kregen ook wat uitleg over hoe belangrijk het is om je goed in je vel te voelen. De badge met clownsneus probeert mensen te doen lachen en lachen is gezond.

Tijdens de speeltijden en in de middagpauze konden de leerlingen plaatjes aanvragen die ervoor zorgen dat je happy wordt. De dj had handen tekort om alle liedjes te draaien. Een breed muziekaanbod passeerde de revue en genieten met de glimlach op het gezicht deden de leerlingen in Onze Jeugd volop.