Onze Jeugd: Kerstmarkt

Als de Goedheiligman weer veilig en wel in Spanje is, maakt Onze Jeugd zich op voor zijn tweejaarlijkse kerstmarkt. We noemen het ‘het aangename aan het nuttige koppelen’, als we de eerste vrijdag na Sinterklaas onze kerstmarkt organiseren als financiële actie. Deze gezellige avond is echter zoveel meer dan een manier om onze kas wat te spijzen. Al van maanden vooraf werken onze leerlingen met man en macht aan werkstukken die op onze kerstmarkt verkocht worden. Groot en klein, in alle afdelingen en zowel in algemene als praktische vakken gaat men aan de slag om een zo mooi mogelijk gamma aan te bieden op de kerstmarkt. Ons sowieso al idyllische decor wordt nog eens extra in de verf gezet met een overload aan sfeervolle kerstverlichting. Een mengelmoes van kraampjes vol lekkere hapjes en drankjes wisselen de verkoopstandjes af. Ze maken van het geheel een zeer aantrekkelijke plaats om te vertoeven. Onmiddellijk na school begonnen we eraan en veel te vroeg kwamen de bordjes “uitverkocht” boven tafel. Op het moment dat de kerstmarkt in de idyllisch ingerichte turnzaal nog op volle toeren draaide, begonnen de eerste van de 175 gasten geleidelijk aan binnen te stromen om vervolgens de refter compleet te vullen. Op het menu stond ‘beenham met frietjes’ en dit werd door de aanwezigen gesmaakt! Het muzikale gedeelte van de avond werd ingevuld door een leerlinge van het vierde jaar, namelijk Maaike Vanderstraeten. Zij bracht ons een afwisselende set van recente en oudere covers, en deed dit op voortreffelijke wijze. Ook aan de bar was het een drukte van jewelste en hebben de collega’s aan de toog ‘goed mogen draaien’. Kortom, we mogen terug spreken van een zeer geslaagde tweejaarlijkse editie van onze kerstmarkt, waar we stiekem erg trots op zijn!

….wie er niet bij was had ongelijk maar niet gevreesd. De eerste vrijdag na 6 december 2019 is iedereen opnieuw van harte welkom op ons sfeervolle evenement!